اجاره کالسکه عروسی 2020-01-07T11:16:01+00:00

اجاره کالسکه عروسی

کالسکه عروسی که در قدیم به آن درشکه می گفتند یکی از قسمت های جذاب عروسی است که بسیاری از موسسات خدمات مجالس تشریفات عروسی با اجاره کالسکه عروسی در تهران آن را در اختیار عروس داماد ها قرار می دهند. کالسکه عروسی بین عروس و داماد ها طرفداران زیادی دارد. عروس مانند قصه های قدیمی مثل کالسکه سیندرلا وارد مراسم عروسی می شود که جذابیت خاصی برای مهمانان دارد.

اجاره کالسکه عروس یکی از وسایل سنتی حمل و نقل برای روز عروسی است. زمانی که عروس و داماد بخواهند در شهر چرخی بزنند می توانند بجای ماشین عروس، از کالسکه استفاده کنند. البته ورود کالسکه به داخل شهر ممنوع است. در این صورت عروس و داماد می توانند در جلوی ورودی تالار با آن مسیر کوتاهی را طی و فیلمبرداری و عکاسی نمایند. همچنین می توان در باغ عروسی از کالسکه استفاده کرد که در صورت بزرگ بودن فضا و همچنین زیبایی و قشنگ بودن دیزاین و یا گل آرایی منظره بسیار جالب و خاطره انگیز را برای زوج های جوان ایجاد خواهد کرد. این امر مسلما برای زوج جوان زمانی که بعدها بمرور خاطرات خود پرداخته و نگاهی هم به عکس های کالسکه عروس در مراسم شان بیندازند، بیادماندنی و جالب خواهد بود.

کالسکه معمولا به صورت فرفوژه های فلزی است که به یک یا دو اسب متصل می شود. برخی از خدمات تشریفات مجالس عروسی برای زیباترشدن کالسکه عروسی، به آن تزئیناتی را می بندند که اغلب گل و چراغهای رنگی است.خدمات مجالس میراکل با ارائه تزئینات مختلف کالسکه و انجام نور پردازی های گوناگون در مسیر رفت وآمد اسب کمک بسیاری به زیبا جلوه دادن مراسم عروسی می کند.کالسکه عروسی در یک محوطه باز حرکت می کند. زیر پای اسب نیز معمولا سنگفرش است و کالسکه بر روی آن رانده می شود. قسمت جذاب این صحنه زمانیست که کالسکه چی به طور کامل راندن کالسکه را در اختیار عروس و داماد قرار می دهد.فضای سبز، روشنایی روز، وجود گل ها و گیاهان، رنگ پردازی و تزئینات روی کالسکه همگی در زیباتر شدن کالسکه عروسی تاثیر دارد که خدمات تشریفات مجالس عروسی باید به آن توجه کند. از آنجا که جشن عروسی اغلب در  شب برگزار می شود، باید محوطه عبور کالسکه نیز با چراغ های رنگی و زیر نور کاملا روشن باشد که اسب بتواند به راحتی مسیر را طی کند و همچنین تصویربرداری هم بهتر انجام شود.

از دیگر نکاتی که زمان تزیین کالسکه عروس باید به آن توجه شود، رنگ اسبی است که کالسکه را می راند. اسب باید سفید، تمیز و تزئین شده باشد تا کالسکه را زیباتر کند. در برخی از خدمات تشریفات مجالس عروسی به جای کالسکه عروسی از ماشین های قدیمی و کوچک استفاده می شود. اگر این ماشین های قدیمی هم بخوبی تزئین شده باشند، می توانند جای اجاره کالسکه را بگیرند.