برگزاری جشن و مهمانی 2018-04-28T12:36:13+00:00

برگزاری جشن و مهمانی

اشخاصی که قصد برگزاری مراسمی همانند جشن تولد، جشن سالگرد ازدواج و جشن فارغ التحصیلی را دارند دچار سردرگمی و استرس برای برگزاری مراسم به صورت باشکوه و مجلل می شوند در حالیکه داشتن یک برنامه ریزی صحیح و توجه به همه ی جوانب مراسم و داشتن زمانبندی به منظور انجام مقدمات کار می تواند از استرس شما کم کند و شما به راحتی  مدیریت مراسم را بدست بگیرید. بسته به نوع جشن شما و تعداد مهمانها می توانید یک سالن با طراحی و تزیینات خاص که طبق سلیقه شما باشد را تهیه کنید. بهتر است از صندلی های راحتی استفاده کنید و طرز چیدن آنها به گونه ای باشد که امکان معاشرت و گفت و گو برای مهمان ها  وجود داشته باشد همچنین در صورتی که مراسم رسمی باشد می توانید از یک موزیک ملایم جهت دلنشین کردن فضا استفاده کنید.بخش مهم دیگر که باید درنظر داشته باشید ، سفره آرایی میز شام و پذیرایی است که پیشنهاد می شود از یک طرح ساده و شیک مثل قرار دادن گل های طبیعی و یا شمعدان های تزیینی استفاده کنید ، ظروف غذا به صورت ست و منظم بر روی میز چیده شود چرا که در این صورت میز شام چشم نوازتر خواهد بود و آن را زیباتر میکند ، تدارک دیدن چند نمونه پیش غذا و دسر پذیرایی شما را کامل میکند.

مجموعه تشریفات و خدمات مجالس میراکل در این امر شما را یاری میکند و برای مهمانی ها و جشن های شما تدابیری را اندیشیده تا مهمانی ها را به شکلی تشریفاتی و ویژه برگزار کند. تشریفات و خدمات مجالس میراکل با همکاری با بهترین طراحان مسلط بر متدهای روز دنیا و همچنین خدمتکارانی آراسته سعی بر این دارد تا مهمانان شما یک مراسم خاص و مجلل را به یاد داشته باشند. شما با آسایش خیال صفر تا صد برگزاری مراسم خود را به تشریفات و خدمات مجالس میراکل بسپارید تا با توجه به  اصول و استانداردهای پذیرایی ، مراسم شما را در سالن های مجلل و رعایت تمام خدمات مهمانداری برگزار کنیم.

می توان انواع جشن ها و مهمانی ها را به این صورت نام برد:

برگزاری جشن ها و مهمانی های خانوادگی

که در آن خانواده ها به گفتگو و گپ زدن با یکدیگر مشغول بوده و معمولا کودکان به بخشی از خانه می روند تا به بازی و تفریح با هم مشغول شوند و والدین آنها معمولا در اتاق حال یا پذیرایی مشغول صحبت با یکدیگر و یا خوردن میوه و چای می شوند. این رسم کماکان در بسیاری از کشورهای جهان رواج دارد و در بیشتر کشورها شبهای تعطیل این نوع مهمانی برگزار می شود.

برگزاری جشن ها و مهمانی های دوستانه

که معمولا جوانان آن را برگزار می کنند و در خانه میزبان جشن و مهمانی گرفته شده و همه به صحبت و یا گاهی جشن و شادی مشغول می شوند. این رسم در کشورهای غربی رواج زیادی دارد و معمولا میزبان زحمت زیادی برای پختن یک شام یا نهار درجه یک را به خود نمی دهد و بلکه ممکن است که مهمانان (بنا به رسمی جدید) غذا یا نوشیدنی های خودشان را با خود به مجلس دوستانه ببرند.

برگزاری مهمانی عصرانه

این مهمانی هم بیشتر در کشورهای غربی رواج دارد و معمولا میزبان مهمان یا مهمانان خود را جهت صرف عصرانه و نوشیدن چای یا قهوه با برخی تنقلات -مثلا کیک یا شیرینی – به منزلش دعوت می کند. این رسم در کشورهای خارجی بسیار زیاد رواج دارد و معمولا جهت آشنایی اولیه کسانی که تازه با هم دوست شده اند، برگزار می شود.

برگزاری مهمانی و جشن تولد

این رسم در اکثر کشورهای جهان برگزار می شود و برخلاف تصور مردم کشورمان، در کشورهای دیگر به برگزاری جشن تولد افراد میانسال و حتی مسن هم اهمیت زیادی می دهند.

برگزاری مهمانی به مناسبت بازگشت از سفر

معمولا این مهمانی جهت خوش آمد گویی به فردی که از سفرهای زیارتی و یا پس از سالها دوری از شهر یا کشور به منزل پدری بازگشته، گرفته می شود. این سنت جزء رسوم زیبایی است که بیشتر در کشورهایی مانند ایران جشن گرفته می شود.

مهمانی خداحافظی (Goodbye Party)

این نوع مهمانی که چند سالی است در کشور ما هم باب شده، جهت بدرقه و خداحافظی با شخصی که قصد سفر درازمدت به خارج (جهت مهاجرت یا ادامه تحصیل) را دارد، برگزار می شود. معمولا رسم بر این است که خود شخص مسافر دوستان اش را به خانه یا رستوران دعوت می کند و ممکن است در آن شب دوستانش به رسم یادگاری هدایایی به او بدهند.