مزون لباس عروس 2018-04-09T11:30:16+00:00

مزون لباس عروس

جزئی ترین نکات در اجرای مراسم عروسی باعث می شود تا  گاهی نوعروسان وتازه داماد ها ترجیع دهند  برگزاری مراسم‌عروسی شان را به خدمات مجالس عروسی بسپارند.یکی از این جزئيات خريد و انتخاب لباس عروس است که نكات ريزی دارد كه در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

زمان خرید لباس عروس

یکی از سوالات مهمی که ممکن است قبل از اقدام به برگزاری مراسم عروسی در ذهن عروس و داماد ایجاد شود این است که لباس عروس را کی بخریم؟ در وهله اول باید توجه کنید که برگزاری مراسم عروسی در چه فصل قرار است انجام شود و همچنین در چه فضایی قرار است عروسی را برگزار کنید.مثلا بستگی به این دارد که برگزاری مراسم عروسی شما در تالار انجام میشود و یا در باغ ،پاسخی كه به هر كدام از این سوالات می‌دهید به انتخاب مناسب‌ تان كمك خواهد كرد مثلا اگر جشن در باغ برگزار می‌شود بهتر است از لباس عروس‌های اصطلاحا مخمل‌ نما استفاده كنید یا اگر یك سالن كوچك میزبان جشن شماست، بهتر است مدل‌هایی با دامن‌های مواج را انتخاب كنید تا شكوه لباستان كوچك بودن فضا را خنثی كند. اگر قصد دارید لباس مورد نظرتان را به خیاط بدهید بهتر است هرچه سریع‌تر اقدام كنید چون دوختن یك لباس عروس معمولا زمانی بین 4 تا 6 ماه زمان میبرد.

تعیین بودجه

اگر از ما بپرسید می‌گوییم بودجه را مناسب با جیب خوددر نظر بگیرید. به جیب‌تان نگاه كنید آنقدر دقیق نگاه كنید كه امكان رویاپردازی‌های پرنسس‌ گونه را از خودتان بگیرید. وقتی می‌دانید فلان مزون لباس‌هایش قیمت بالایی دارد و شما هم پولتان به این لباس‌ها نمی‌رسد، پایتان را در آن مزون نگذارید. اگر بروید و دلتان پیش یكی از این لباس‌ها گیر كند، كار تمام است. هر مدل دیگری را ببینید خوشتان نمی‌آید و احساس نارضایتی خواهید كرد. در نهایت قرار نیست هرچه پول دارید را خرج لباستان بكنید. شما به هر حال در شب تشریفات مجالس عروسی می‌درخشید. پس به زیبایی خودتان حتی با یك لباس ساده هم ایمان داشته باشید.

به طور کلی انتخاب لباس از میان چندین لباس عروس پیش از برگزاری مراسم عروسی، کمی سخت است. چرا که ورود عروس خانم به مزون لباس عروس و دیدن مجموعه وسیعی از لباس عروس های زیبا، انتخاب را کمی سخت می کند. به همین دلیل پرو کردن و رفت و آمد به مزون عروس باید دفعات بیشتری صورت پذیرد. اگر مزون عروس و سایر قسمت های مربوط به خدمات عروسی در کنار هم باشند، انتخابها بهتر و راحت تر انجام می شود و موجب می شود که عروس و داماد با خیال راحت تری به آماده سازی تشریفات عروسی و سایر امور مربوطه بپردازند.