موزیک عروسی 2018-04-11T07:53:35+00:00

موزیک عروسی

در جشن های عروسی آلات موسیقی یکی از وسایل ضروری است که با نواختن آن می توان فضای جشن را مهیج کرد. عروسی یکی از اصلی ترین جشن هایی است که موسیقی نقش زیادی در آن دارد و شاید یکی از تفاوتهای جشن عروسی با جشن های دیگر، موسیقی های شاد و مهیج آن باشد. در ایران نیز از گذشته رسم بر این بوده تا آوازخوانان بر طبل ها و آلات موسیقی خود بکوبند و با نواختن آهنگ های شاد، مهمانان را به وجد آورند.

مهیج ترین قسمت جشن عروسی موزیک ها و آهنگ های شادی است که در فضای سالن عروسی پخش می شود. پخش موزیک عروسی در فضای سالن به چندین شکل دی جی، زنده و سنتی است که بر اساس سلیقه عروس و داماد انتخاب می شوند. پخش موسیقی به صورت زنده در فضای سالن شور خاصی را ایجاد می کند. در عین حال موزیک می تواند با بخار مصنوعی، نورپردازی و جلوه های ویژه دیگری همراه شود. که این امر هم می تواند در شادی و ایجاد تنوع هر چه بیشتر در شب عروسی موثر باشد. البته هنگام برگزاری جشن نامزدی هم ممکن است که از گروه موسیقی استفاده شود.

موزیک عروسی با وسایل و تجهیزات مدرن همراه می شود. جوانان هم که اکثریت مهمانان مجالس عروسی را تشکیل می دهند، گرایش زیادی به سمت موسیقی های تند و پرصدا دارند. رقص با این موزیک ها به عنوان اصلی ترین برنامه جشن عروسی است. همراه با موزیک وجود خواننده های خوش صدا هم ضرورت دارد که باید متناسب با سلیقه مهمانان آهنگ ها را اجرا کنند . از آنجایی که ایرانیان رسومات مختلفی دارند و در هر گوشه ای از کشور، آداب، رسوم، زبان، موسیقی متفاوت است، لازم است تا خواننده ها به اصلی ترین رسومات ایرانیان تسلط داشته باشند. در بسیاری از جشن های عروسی که در تهران برگزار می شود، ممکن است قومیت های زبانی و فرهنگی برگزارکننده جشن باشند. در این صورت موزیک جشن باید متناسب با فرهنگ عروس و داماد و مهمانان آنها باشد. خواننده و موزیسین ها باید بتوانند همه آهنگ های قومی و زبانی کشور را اجرا کنند تا مهمانان از جشن لذت ببرند.

برای انتخاب موسیقی مناسب با جشن عروسی و فرهنگ میهمانان، بهترین روش اینست که انتخاب گروه موسیقی را به خدمات تشریفات مجالس عروسی بسپارید.