نورپردازی داخلی 2018-04-11T08:23:20+00:00

نورپردازی داخلی عروسی

نورهای داخلی در سالن پذیرایی نیز در ردیف جلوه های ویژه محسوب می شوند. نورپردازی داخلی در جشن عروسی اهمیت زیادی در زیبایی و رمانتیک کردن فضا و وسایل تزئینی دارد که با توجه به چیدمان میز و صندلی عروسی، رنگ سایر وسایل، طراحی فضای عروسی و حتی نوع گل آرایی انجام می شود. برای مثال زمانی که رنگ گل های چیده شده در سالن بنفش باشند، استفاده از رنگ یاسی زیبایی بیشتری را به سالن می بخشد.

امروزه در بسیاری از مراسم عروسی ایرانی که در تالار یا فضای بسته انجام می شود، از لوازم نورپردازی مجالس مانند تجهیزات رقص نور استفاده می شود.

ساده ترین روش برای شروع نورپردازی داخلی سالن عروسی روشی است که در آن نور به بالا تابیده شود. این روش بسیار عملی و کم خرج می باشد و نتیجه آن چشم گیر و قابل توجه است. با قرار دادن چراغ بر روی زمین و تابش نور آن به سمت دیوار مجاور صحنه‌ای جالب خلق می شود که هم زیبایی دارد و هم نور بازتاب شده از سقف می تواند نور عمومی ملایمی را ایجاد نماید. توجه کنید که لامپ های التهابی و خانواده لامپ های گازی برای این منظور مناسب نیستند چرا که دمای بالای این لامپ ها در دسترس قرار می گیرد و ممکن است خطرآفرین شود. لامپ ها و پروژکتورهای LED برای این منظور بسیار مناسب می باشند.

فاصله پیشنهادی چراغ ها برای این نوع نورپردازی داخلی ، بین ۱ تا ۳ متر مناسب است و فاصله از دیوار معمولاً در حدود ۳۰ سانتی متر بهترین نتیجه را می دهد. حفظ فاصله برابر بین چراغ ها در زیبایی نهایی کار بسیار اهمیت دارد. خصوصاً در دیوارهای بزرگ به تقارن و فاصله بین چراغ ها بیشتر توجه کنید.

نورپردازی منزل

در صورت برگزاری مراسم عروسی در منزل و نیاز به نورپردازی سقف منزل می توان از نورپردازی سقف با کناف استفاده کرد. امروزه در کشورهای پیشرفته از نورپردازی فیبر نوری هم استفاده می کنند. اما در مورد اینکه کدام بخش های خانه می شود نورپردازی کرد باید گفت که تقریبا در صورت بزرگ و جادار بودن فضای منزل برای جشن، محدودیت چندانی وجود ندارد و لذا می توان نورپردازی سقف آشپزخانه و یا نورپردازی پذیرایی را هم به راحتی انجام داد. البته تمام اینها مستلزم پرداخت هزینه های مختلفی است و برای مثال نورپردازی سقف کاذب و یا نورپردازی سقف منزل باید از قبل با هماهنگی و استفاده از افراد با تجربه و همچنین صرف هزینه برای طراحی، نصب و پیاده سازی دقیق آنها برای این کار ضروری است.