کیک عروسی 2018-04-08T12:10:45+00:00

کیک عروسی

کیک عروسی ایرانی، فقط یک تکه شیرینی خوش طعم و خوش آب و رنگ نیست که قرار است کام مهمانان جشن عروسی شما را شیرین کند. کیک عروسی، از جزئیات مهمی است که سلیقه شما را به عنوان عروس و داماد نشان می دهد و در بعضی موارد به رخ دیگران می کشد.

از آنجایی که بریدن کیک برای خودش آداب و رسومی دارد و با بزن و بکوب همراه است، بنابراین هم به خوبی در فیلم و عکس های عروسی تان نمود خواهد داشت، و هم زیر ذره بین دوستان، آشنایان و اقوام قرار دارد. انتخاب کیک عروسی که هم لوکس، شیک و خوشمزه باشد و هم به شخصیت شما و تم عروسی تان نزدیک باشد، فوت و فن هایی دارد.

بهتر است با استفاده از گل و روبان آن را تزئین کرد و از فشفشه های کوچک بر روی آن استفاده کرد. در پایان کیک عروس با برش عروس و داماد میان مهمانان تقسیم می شود.

معمولا عکس کیک عروسی هم توسط عکاسان برای یادگاری گرفته می شود بخصوص اگر خود عروس و داماد بخواهند کنار کیک عکس داشته باشند و نکته مهم دیگر اینکه در بسیاری از عروسی ها از کیک عروسی طبقاتی استفاده می شود تا علاوه بر جذاب بودن شکل ظاهری آن، از لحاظ حجم و اندازه هم برای مصرف مهمانان کم نباشد.

معمولا این بخش از پذیرایی عروسی ، مرحله آخر است و آخر شب صورت می گیرد، زمانی که کم کم استفاده از سرویس های مختلف عروسی رو به پایان است و حتی موزیک عروسی هم دیگر در این زمان کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. نکته جالب اینجاست که این رسم امروزه در بیشتر کشورهای جهان انجام می شود.