گل آرایی میز مهمانان 2018-04-15T12:45:17+00:00

گل آرایی میز مهمانان عروسی

گل ها مخلوقات جادویی و فوق العاده ای هستند که می توانند دید شما را زیبا کنند. تزیین با گل ، زینت بخش مجالس و جشن های مختلف از جمله عروسی است ، معمولاً افراد نمی توانند نسبت به تزیین با گل جشن عروسی خود بی تفاوت باشند و همواره به دنبال ایده های جدید و زیبا هستند . روز عروسی خاص ترین روز زندگی هر فردی است و باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود. گل ها همیشه باعث لطافت هر چه بیشتر محیط اطراف می شوند و تاثیر بسیار مثبت روحی و روانی بر روی مهمانان می گذارد.

زمانی که مهمانان عروسی بر روی صندلی ها و کنار میزهای پذیرایی عروسی می نشینند، انتظار دارند میز به بهترین شکل ممکن طراحی شده باشد. تزیین با گل های زیبا بر روی میزهای مهمانان در روحیه آنان تاثیرات مثبتی دارد. البته باید توجه داشت که حجم گل ها به اندازه ای نباشد که فضای زیادی از میز را اشغال کند و اجازه پذیرایی از مهمان را بگیرد.

تزیین با گل

برای تزیین با گل روی میز مهمانان می توانید از هر مدل گلدانی استفاده کنید لازم نیست حتما گلدان های جدید و خیلی گران قیمت باشد. زیبایی گلدان به ترکیب گلها و زیبایی رنگ بندی و تناسب آنهاست. می توانید از شیشه های بزرگ یا گلدان های شیشه ای قدیمی استفاده کنید و با گل های خشک و روبان های رنگی آنها را زیباتر جلوه دهید. در بین گلها می توان از دانه های میوه نیز استفاده کرد هم چنین می توانید به سبک کلاسیک در کنار گل ها از شمع یا میوه هم استفاده کنید. معمولا در تزیین با گل برای میز مهمانان از گل های ویژه به خصوص ارکیده ، لیلیوم ، آنتریم ، لیسینتوس و آلوستومریا استفاده می شود.

ترکیب رنگی هماهنگ

در تزیین با گل و شمع می توان رنگ گل ها را در تناسب یا تضاد با رنگ ست غذاخوری انتخاب کرد. برای مثال رنگ گل ها مکمل با رنگ بشقاب ها یا در تضاد کامل با آنها باشد در این صورت میز زیباتر و چشم نوازتر خواهد بود.

گلدان های پر از آب

یکی از کاربردی ترین ایده ها برای تزیین با گل و شمع در میز غذا استفاده از آب است. می توان گلدان های شیشه ای را تا ۱/۳ یا ۱/۲ از آب پر کرد و سپس روی آب شمع وارمر چید. می توان داخل آب تنگ یا گلدان گل های زیبایی را با ساقه و برگ دیزاین کرد و نمای متفاوتی به میز بخشید.

هماهنگی گلدان با ظروف

برای گل آرایی میز می توان گلدان گل را متناسب با ظروف انتخاب کرد مثلا اگر از لیوان های پایه دار استفاده می کنید از گلدان یا ظرف پایه دار برای گلها بهره ببرید. اگر لیوانها صاف و کوتاه هستند باید گلدان یا ظرف گل هم به همان شکل باشد. اگر لیوانها گرد هستند بهتر است گلدان نیز گرد باشد. اگر پذیرایی در فضای باز انجام می شود و میز بزرگی در اختیار دارید یک ردیف بزرگ و زیبا از گلهای رنگارنگ در گلدانهای یک شکل و در کنار هم دیزاین کنید تا در سراسر میز یک ردیف گل دیده شود.